airplanebooksbriefcase business cogs cross election entertainment fish house law lockmedicalpeopleselfservices socialtax

Daginstitutioner

Tunguussaq, Qaqortoq 

Telefon: 64 18 70

tunguusaq@kujalleq.gl

Adresse: Kimmernat 1435

3920 Qaqortoq

Leder: Nuka Biilmann

Ineeriilat, Qaqortoq 

Telefon: 38 17 44 / 43

inneriilat@kujalleq.gl

Adresse: Kimmernat 1220

3920 Qaqortoq

Leder: Bebiane Josvassen

Aqqalu, Qaqortoq 

 

Telefon: 64 22 59 / 38 17 31

aqqaluk@kujalleq.gl

Adresse: Sisikumi / Katerittarfik Qaava

3920 Qaqortoq

Meeqqerivimmi aqutsisoq: Oline Olsen

Aqqalu, Qaqortoq 

 

Telefon:  38 17 22  /  23 24 25

angaju@kujalleq.gl

Adresse: Skolevej 826

3920 Qaqortoq

Leder: Ivalo Kristensen

Qatanngutigiit, Nanortalik 

Telefon: 38 17 72

qatanngutigiit@kujalleq.gl

Adresse: Tunuliaritseq 1325

3922 Nanortalik

Meeqqerivimmi aqutsisoq: Viviane P. Geisler

Nanuaraq / Ajagaq, Nanortalik 

Telefon: 38 17 81  / 82  / 83

nanuaraq@kujalleq.gl

Adresse: Nannup aqqutaa 1207

3922 Nanortalik

Leder: Ole M. Mathiassen

Suluit, Nanortalik 

Telefon: 38 17 76

suluit@kujalleq.gl

Adresse: Lundip Aqqutaa 456

3922 Nanortalik

Leder: Martha I. Petersen

Narsarmiutaq, Narsaq 

Telefon: 66 10 30

narsarmiutaq@kujalleq.gl

Adresse: Gertip palasip aqqutaa 846

3921 Narsaq

Leder: Marianne Nielsen

Vivi, Narsaq 

Telefon: 38 17 51  /  52  /  53  /  54  /  55  

vuvi@kujalleq.gl

Adresse: Carl Egedip aqqutaa 737

3921 Narsaq

Leder: Stine J. Joelsen

Muku, Alluitsup Paa 

Telefon: 38 17 92

muku@kujalleq.gl

Adresse: Meeqqerivik Muku

3919 Alluitsup Paa

Leder: Karla Josefsen

Orpinnguaq, Narsarsuaq 

Telefon: 38 17 97

orpinnguaq@kujalleq.gl

Adresse: Meeqqerivik Orpigannguaq

3923 Narsarsuaq

Leder: Margrethe Markussen